Hyggeligt sommerhus med brændeovn i Blåvand

3.5
icon
icon
icon
icon

Hedetoftvej 34, Blåvand

- Sommerhusnr.: 60689
6 pers.
Antal personer
2400 m.
Nærmeste strand
1000 m.
Nærmeste indkøb
Hund ikke tilladt
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis fiberbredbånd
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm

Velkommen til det hyggelige sommerhus på Hedetoftvej 34, hvor I finder en 101 m² stor bolig med plads til 6 personer på en naturgrund på hele 3253 m². Her har I både inde og ude plads til at udfolde jer i ferien og nyde friheden, godt ferievejr samt hinandens selskab.

Bemærk, at huset er et ikke-ryger-hus.

Hygge på Hedetoftvej 34

Stuen i det hyggelige sommerhus i Blåvand er et godt samlingspunkt for hele selskabet. Her kan I samles omkring brændeovnen og få varmen på kølige dage samt gode samtaler om oplevelsesrige dage i området, efter I har nydt god mad lavet i det veludstyrede køkken. Og alle, især børnene, vil elske at kunne hygge sig i alkoven med en god bog eller få en lur.

I køkkenet gør en opvaskemaskine arbejdet med opvasken for jer, så I ikke skal bruge tid på det i ferien, og i den separate fryser på 90 liter vil I have rigelig plads til jeres forsyninger. Derudover står både vaskemaskine og tørretumbler til jeres rådighed, så I kan få vasket jeres feriegarderobe nemt og ukompliceret hjemme i huset.

Huset råder over tre komfortable soveværelser, alle med dobbeltsenge. Her kan I nyde roen og genoplade efter aktive dage, og på badeværelset finder I al den komfort, I måtte have brug for, til at blive klar til en ny dag. Den indbyggede varmepumpe sikrer en behagelig temperatur i huset året rundt.

Naturskøn beliggenhed med aktiviteter for enhver

Med kun godt 2 kilometer til stranden og 1 kilometer til indkøbsmuligheder har I det bedste udgangspunkt for at nyde både naturen og friheden og samtidigt sørge godt for jer selv m.h.t. at kunne få fat i daglige fornødenheder.

Den åbne og overdækkede terrasse giver mulighed for hyggelige aftener og grillfester med familie og venner, og havemøblerne inviterer til afslapning flere steder rundt om huset, mens børnene leger i sandkassen eller på gyngen. Oplev en unik pause fra hverdagen, og skab uforglemmelige minder i de naturskønne omgivelser i huset med sedum på taget.

Fint sommerhus til hele familien

Sommerhuset i Blåvand er den idéelle base for op til 6 personer til ro og afslapning i ferien, og med Hedetoftvej 34 får I en god kombination af natur, komfort og ro. Hver dag kan I vælge, om I vil blive hjemme og nyde huset eller søge ud og udforske de skønne strande og muligheder i området.

Læg hverdagen bag jer og besøg også gerne bunkermuseet Tirpitz, Blåvand Zoo og det gamle Blåvandshuk Fyr, hvor turen op ad de 170 trin i dén grad lønner sig med udsigten udover det smukke hedelandskab og det imponerende Vesterhav.



Soverum:3
Bolig-/Grundareal:101 / 3.253
Renoveret / Byggeår:2018 / 1979

Køkken:

Køleskab, fryser (90 L), Microbølgeovn, Opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, Fladskærms-tv, danske og tyske kanaler, radio.

Bad:

1 Badeværelse.

Sovepladser:

3 Dobbeltsenge

Øvrige:

Fiberbredbånd, Vaskemaskine, Tørretumbler, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, Varmepumpe, Overdækket terrasse, Åben terrasse, Havemøbler, Liggestole, Grill, sandkasse, gynge.

Henter data...

Værd at vide om Blåvand

Blåvand er med sin beliggenhed som det vestligste punkt i Danmark et særdeles populært feriemål. Holder du ferie i et af vores sommerhuse i Blåvand får du den skønne vestjyske natur kombineret med en lang række muligheder for at være aktiv. Der er to strande i Blåvand, en nord- og en sydstrand. Sydstranden ligger i læ af Horns Rev, hvilket gør stranden meget børnevenlig. Nordstranden er mere vild, og her frarådes det at bade, fordi strømmen er meget kraftig. Til gengæld er nordstranden perfekt til vandreture, og her er der gode muligheder for at finde rav på stranden.

Beliggenhed og landskab: Blåvand ligger i naturskønne omgivelser på den jyske vestkyst. Området bærer præg af at ligge tæt på Vesterhavet på den ene side og med Ho Bugt på den anden side. Der er også flere store skovområder i Blåvand med både vandre- og cykelstier.

Indkøb og shopping: Der er flere store supermarkeder og en lang række specialbutikker i Blåvand. Du kan også overveje at køre en tur til Esbjerg, som er Danmarks femtestørste by. Her finder du Danmarks længste gågade med flere end 200 butikker.

Oplevelse og udflugtsmål:

Muligheder for at være aktiv: Vandreture, cykelture, badning, fuglekiggeri, vandsport og ravsøgning.

Hundeskove i nærheden: Blåvand Hundeskov er en fuldt indhegnet hundeskov, som ligger centralt i Blåvand. I hundeskoven finder du også en bålplads, en naturlegeplads samt et toilet.

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...