Energivenligt hus med gratis slutrengøring og internet

4.5
icon
icon
icon
icon
icon

Harbo Stages Vej 27, Søndervig

- Sommerhusnr.: i6984
6 pers.
Antal personer
400 m.
Nærmeste strand
1000 m.
Nærmeste indkøb
Max 1
Hund tilladt
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Internet
Gratis internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

Charmerende sommerhus med beliggenhed på Harbo Stages Vej 27, tæt på Søndervig centrum og Vesterhavet. Huset er velindrettet og har god plads til 6 personer. Der er et lækkert badeværelse, rengøringsvenlige overflader og gode terrasser, hvoraf den sydvendte er delvist overdækket. Huset er energivenligt og har internet.

Feriehuset udlejes ikke til ungdomsgrupper.

Energivenligt og flot sommerhus i Søndervig på Harbo Stages Vej 27

Et flot, moderne og velindrettet sommerhus i Søndervig. Det er velegnet til familien, som værdsætter enkle og rene linjer i design og indretning. Køkkenet er funktionelt, velfungerende og integreret i stuen. Badeværelset er rummeligt med en stor og god bruseniche. Har man børn med, er hemsen altid et populært sted, hvis de ønsker fred og ro til deres spil.

Hemsen kan tilgås fra husets køkken-alrum, der er sommerhusets hjerte. Her er højt til loftet, og dejlige, praktiske og store klinker, der bare indbyder til masser af velvære og afslapning. Sommerhuset er på i alt 80 kvadratmeter, og kan byde op til seks gæster velkommen. Alle seks sovepladser er fordelt på tre soveværelser, der alle er med dobbeltseng for at tilgodese jeres komfort.

Skønt med gratis slutrengøring og gratis internet

I dette hus er slutrengøring inkluderet i prisen , så I ikke skal bruge tid og kræfter på rengøring efter en dejlig ferie. Derudover er der også gratis internet, så I kan surfe på nettet og holde jer opdateret. I stuen er der er også et stort fladskærms-TV, så familien kan se fodbold og film som derhjemme.

Grunden omkring huset er flot, velplejet og med gode terrasser, så I kan opholde jer udendørs hele dagen på solrige dage. Vesterhavet er kun 400 m. fra sommerhuset, ligesom Søndervig centrum også er inden for gåafstand.

Mange gode attraktioner tæt på sommerhuset

Søndervig er en gammel og hyggelig badeby, som har fulgt med tiden og fremstår i dag med mange attraktioner, som man forventer på en populær feriedestination. Den årlige sandskulpturfestival er altid et tilløbsstykke, der er hyggelige restauranter og butikker. Det er her I også kan klare alle dagligdagens fornødenheder, og hvis I godt kunne tænke jer noget lækkert morgenbrød, har søndervig også et lækkert bageri der bager friskt brød hver dag.

Det siger vores gæster om sommerhuset i6984

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist gut gelegen nicht weit zum Strand wie zur City. Das Haus ist klein gemütlich sehr sauber und gut ausgestattet.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist gut eingerichtet, es fehlte an nichts. Für vier Personen reicht es, mit mehr wird es eng.

DE
D.
sagde , Deutschland

Ein Haus mit sehr guter Lage Richtung Strand und Einkaufsmöglichkeiten für 3-4Pers.(da nur ein WC vorhanden)sehr zu empfehlen .

Se flere anmeldelser


Soverum:3
Bolig-/Grundareal:80 / 1.200
Byggeår:2013

Køkken:

Køleskab, fryser (90 L), Microbølgeovn, Opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, Fladskærms-tv, Parabol (tyske kanaler), DVD, Radio m/cd-afspiller.

Bad:

1 Badeværelse (Gulvvarme).

Sovepladser:

3 Dobbeltsenge

Øvrige:

Gratis trådløs internet, Vaskemaskine, Tørretumbler, klinker med gulvarme i stue, Tæppe i soveværelse, Varmepumpe, afskærmet terrasse, Overdækket terrasse, Åben terrasse, Havemøbler, Liggestole, Grill.

Henter data...

Værd at vide om Søndervig

Søndervig er et af de mest populære feriedestinationer i Danmark, og det er ikke uden grund. Sommerhuse i Søndervig ligger kun et stenkast fra Vesterhavet i en livlig ferieby med masser af attraktioner og aktiviteter. Stranden i Søndervig er kåret til en af Danmarks bedste badestrande, og om sommeren er der livreddere til stede på stranden. Søndervig ligger i køreafstand til købstaden Ringkøbing og til fiskeribyen Hvide Sande, som begge er en udflugt værd.

Beliggenhed og landskab: Søndervig ligger ved Vesterhavet, og området er derfor præget af strand, klitter og hede. Ringkøbing Fjord ligger også blot et stenkast fra Søndervig, og på ti minutter i bil kan du komme til Vest Stadil Fjord, som er en af de største fuglerastepladser i Danmark.

Indkøb og shopping: Der ligger et stort supermarked i Søndervig, hvor du kan foretage dine daglige indkøb, ligesom du finder en række specialbutikker i byen. Du kan også tage på shopping i den gamle og hyggelige købstad Ringkøbing, som ligger et kvarters kørsel fra Søndervig.

Oplevelse og udflugtsmål:

Muligheder for at være aktiv: Vandreture, cykelture, badning, segway-kørsel, drageflyvning og ravsøgning.

Hundeskove i nærheden: De nærmeste hundeskove er hundeskoven i Femhøjsande Plantage og Husby Hundeskov. Femhøjsande Plantage ligger et par kilometer øst for Ringkøbing, cirka et kvarters kørsel fra Søndervig. Husby Hundeskov, som er en fuldt indhegnet hundeskov, ligger cirka 20 minutters kørsel fra Søndervig.

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...