Stråtækt sommerhus med pool og lukket terrasse

3
icon
icon
icon

Skodbjergevej 28, Skodbjerge

- Sommerhusnr.: CC1184
10 pers.
Antal personer
500 m.
Nærmeste strand
4500 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Hund tilladt
ca. 20
Swimmingpool
2 pers.
Tømmespa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Internet
Gratis internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

Skodbjergevej 28 er beliggende midt i naturen og der venter spændende oplevelser på jer her. Dette lyst indrettede sommerhus har sit eget poolområde med 20 kvadratmeter pool, spabad og sauna. Med den energibesparende varmepumpe kan du få behagelige temperaturer selv på kolde dage. De store ovenlys giver masser af lys og skaber en lys og imødekommende atmosfære.

Rummeligt feriehus med eget wellnessområde

På 200 kvm har du plads nok til op til 10 personer – ideel til større familier og venner, der ønsker at tilbringe en afslappende ferie sammen. Dine 2 hunde er også meget velkomne i dette feriehus. I den rummelige opholdsstue med klinkegulv og gulvvarme er en hyggelig afdeling med sofa, fladskærms-tv og brændeovn.

Nyd stemningen med et glas vin sammen i den lyse opholdsstue. I køkkenet kan du fremtrylle en eller flere retter og gerne benytte dig af den integrerede opvaskemaskine. I køleskabet med 80 liters fryser er der god plads til lokale specialiteter, og lystfiskere vil også finde plads til deres fangst her.

De 2 badeværelser med gulvvarme bidrager til at forhindre trafikpropper om morgenen. Her kan du også vaske og tørre tøj. 4 soveværelser med komfortable dobbeltsenge og hems med 2 ekstra senge sikrer en god nats søvn i den friske luft efter en spændende dag på Vestkysten.

Masser af plads på den lukkede terrasse omgivet af natur

Omgivet af en skøn naturgrund kan I hygge jer på den lukkede terrasse. Dette er naturligvis særligt praktisk for hundeejere eller småbørnsfamilier. Glæd jer til hyggelige grillaftener med hele familien. Læs en god bog i de komfortable havemøbler, mens dine børn bruger gyngerne eller det store grundstykke til et spil kongespil.

Mellem klit og hede – i pagt med i naturen

Ferieområdet Skodbjerge ligger direkte mellem Ringkøbing Fjord og Vesterhavet, midt i Holmsland Klits smukke natur. Fra jeres sommerhus er der kun 500 meter til havet. Den maleriske natur i dette område og den fantastiske, lange hvide strand er ideel til alle former for aktiviteter.

Uanset om det er vandsport, vandreture, cykling eller fiskeri – alle vil finde mulighed for aktiviteter, der gør dem glade. De, der søger muligheder for shopping og kultur, finder hvad de søger i den nærliggende havneby Hvide Sande.

Det siger vores gæster om sommerhuset CC1184

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus sieht von außen sehr gut aus. Die Raumaufteilung ist gut. Die Lage super. Die Inneneinrichtung sollte generalüberholt werden. Das Haus steht zum Verkauf. Es wäre schön wenn es trotzdem weiter gepflegt wird damit noch viele Gäste dort eine schöne Zeit verbringen können.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist für 10 Personen großzügig und gut eingerichtet; auch die 4 Schlafräume sind ausreichend dimensioniert. Die Küche ist schön groß und relativ neu. Die Badezimmer sind etwas "abgewohnt" aber immer noch funktional.
Die Beheizung des Poolbereiches hat uns etwas Probleme bereitet – entsprechend auch die Beheizung des Poolbadezimmers – vielleicht wäre eine kleine Beschreibung hilfreich.

DE
D.
sagde , Deutschland

Sehr schönes Haus mit einem super Pool.

Se flere anmeldelser


Soverum:4
Bolig-/Grundareal:200 / 2.001
Renoveret / Byggeår:2015 / 1992

Køkken:

Køleskab, fryser (80 L), Microbølgeovn, Opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, Fladskærms-tv, Parabol (danske og tyske kanaler), radio.

Bad:

Tømmespa, 2 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

4 Dobbeltsenge, 2 Sovepladser Hems

Øvrige:

Gratis trådløs internet, sauna, Vaskemaskine, Tørretumbler, klinker med gulvarme i stue, Tæppe i soveværelse, Varmepumpe, lukket terrasse, Havemøbler, Liggestole, Grill, gynge.

Henter data...

Værd at vide om Skodbjerge

Skodbjerge er et ideelt sted at holde ferie, hvis du vil holde den i rolige og naturskønne omgivelser ved Vesterhavet og Ringkøbing Fjord. Stranden ved Skodbjerge er meget bred og indbyder til badning om sommeren og til lange gåture i vinterhalvåret. Sommerhuse i Skodbjerge ligger et kvarters kørsel syd for Hvide Sande, som er en charmerende fiskeriby med havnemiljøer på både havsiden og fjordsiden. Du bor også tæt på Tipperne, som er et af de mest imponerende fuglereservater i Danmark.

Beliggenhed og landskab: Landskabet i Skodbjerge er præget af beliggenheden mellem hav og fjord med strande, klitter og hedeområder. Der er et rigt dyreliv i Skodbjerge. Du kan blandt andet være heldig at se råvildt, harer og ræve.

Indkøb og shopping: Skodbjerge ligger et kvarters kørsel fra Hvide Sande, hvor du finder flere store supermarkeder og en lang række specialbutikker. Der er desuden en købmand i Bjerregård, som ligger ti minutters kørsel syd for Skodbjerge.

Oplevelse og udflugtsmål:

Muligheder for at være aktiv: Vandreture, cykelture, badning, vandsport, lystfiskeri, fuglekiggeri og ravsøgning.

Hundeskove i nærheden: Den nærmeste hundeskov ligger ved Nymindegab i Blåbjerg Klitplantage. Det tager cirka et kvarter i bil at komme til hundeskoven fra Skodbjerge.

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...