Lækkert poolhus med spa, sauna og dejligt udendørs legeområde

4
icon
icon
icon
icon

Guldvangen 14, Houstrup

- Sommerhusnr.: 30451
10 pers.
Antal personer
3500 m.
Nærmeste strand
3900 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Hund tilladt
ca. 23
Swimmingpool
4 pers.
Standvandspa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis fiberbredbånd
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

I udkanten af det store sommerhusområde i Houstrup, ikke langt fra et skønt skovområde, ligger dette dejlige poolhus med adressen Guldvangen 14. Ferieboligen på 163 kvadratmeter blev renoveret i 2021 og er udstyret med både pool, spa og sauna, så her I vil rigtig blive forkælede. Sommerhuset har plads til 10 personer, så medbring gerne den store familie eller vennerne til en uforglemmelig ferie. Hundene er også velkomne her.

Wellness, vandplaskeri og hygge i stor stil

Poolhuset rummer 4 soverum og en skøn hems, oveni er der også to toiletter, så der ikke bliver kø om morgenen. Fra køkkenet er der direkte adgang til stuen, så I er samlet i det samme rum, selvom nogle laver aftensmaden, andre sidder i sofaen og hygger, og de sidste spiller kort ved spisebordet.

Feriehuset varmes op af en energibesparende varmepumpe, så temperaturen altid er perfekt. Dertil er der også en brændeovn, der skaber en hyggelig atmosfære i de sene aftentimer, når mørket falder på.

Har I brug for en dag hjemme i sommerhuset, er der masser at give sig til. Der er plads til sjov og leg i poolen, mens afslapning i høj grad foregår i sommerhusets spa og sauna. Her kan I lade batterierne op med dem, I holder af.

Stor plænegrund med udendørs legeområde for børnene

Sommerhuset ligger på en 1687m2 stor grund, hvor der er masser af aktiviteter i form af både sandkasse, gynge, legehus og fodboldmål. Her kan både store og små brænde noget energi af.

Den tilhørende terrasse er både delvis afskærmet og overdækket, så I kan sidde udenfor til langt ud på aftenen. Der står både grill, havemøbler, solvogne og parasol til rådighed for jer, så det er ingen sag at bruge en dag i solen med sådan en have.

Selvfølgelig skal I også opleve nærområdet. Fra Guldvangen 14 har I ikke langt til hverken Blåbjerg Plantage eller Vesterhavet. Henne Strand er blot en lille køretur væk i bil eller på cykel. Den hyggelige by byder på masser af butikker, restauranter og isboder.

Det siger vores gæster om sommerhuset 30451

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Haus ist toll ausgestattet. Die Küche verfügt über alle wichtigen Utensilien und es ist genug Geschirr vorhanden. Die Betten sind sehr bequem.
Das absolute Highlight ist der Poolbereich.

DE
D.
sagde , Deutschland

Im großen und ganzen waren wir zufrieden. In der Küche ist alles vorhanden. Schön ruhig. Für Kinder ein Traum ob drinnen der Pool oder draußen die Anlage

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus bietet alles, was man für einen gelungenen Familienurlaub braucht. Der Poolbereich ist top und man kann dort viele schöne Stunden verbringen. Für die Kinder ist der große Garten mit den Fußballtoren und dem Klettergerüst ein Highlight. Die Betten gehören zu den bequemsten, die wir je in einem Ferienhaus erlebt haben! Herrlich zum Entspannen.

Se flere anmeldelser


Soverum:4
Bolig-/Grundareal:163 / 1.687
Renoveret / Byggeår:2021 / 1995

Køkken:

Køleskab, fryser (80 L), Microbølgeovn, Opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, Fladskærms-tv, danske og tyske kanaler, Radio m/cd-afspiller.

Bad:

Standvandsspa, 2 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

2 Dobbeltsenge, 4 Enkeltsenge, Soveplads Hems

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, Vaskemaskine, Tørretumbler, klinker med gulvarme i stue, Tæppe i soveværelse, Varmepumpe, Varmepumpe, afskærmet terrasse, Overdækket terrasse, Havemøbler, Liggestole, Grill, sandkasse, gynge, Chromecast.

Henter data...

Værd at vide om Houstrup

Med Blåbjerg Klitplantage som nærmeste nabo ligger vores Sommerhuse i Houstrup i naturskønne omgivelser på den jyske vestkyst, få kilometer fra Vesterhavet. Der er masser af muligheder for at holde en både aktiv og afslappende ferie i Houstrup, og du bor i køreafstand til flere spændende udflugtsmål. Du har fx kun en halv times kørsel til den hyggelige fiskeriby Hvide Sande, som er kendt for sine charmerende havnemiljøer, og tilsvarende til Skjern Å, hvor der er gode muligheder for at få en laks på krogen.

Beliggenhed og landskab: Houstrup ligger tre kilometer fra Vesterhavet og fem-ti kilometer fra Ringkøbing Fjord. Blåbjerg Klitplantage grænser op til Houstrup. Her kan du få en skøn naturoplevelse, og der er masser af vandre- og cykelstier i plantagen.

Indkøb og shopping: Den nærmeste handelsby er Nr. Nebel, som ligger fire kilometer fra Houstrup. Her finder du både et stort supermarked og en lang række specialbutikker.

Oplevelse og udflugtsmål:

Muligheder for at være aktiv: Vandreture, cykelture, badning og lystfiskeri.

Hundeskove i nærheden: Der ligger en hundeskov i Blåbjerg Klitplantage ved Nymindegab, få kilometer fra Houstrup. Plantagen er indhegnet.

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...